Temperatura w twoim mieszkaniu jest coraz niższa? Klimatyzacja może Cię uratować.

Klimatyzatory zamontowane w domu czy mieszkaniu głównie kojarzone są z działaniem w upalne dni. Jednak coraz więcej producentów decyduje się na promowanie swoich modeli z funkcją ogrzewania, a więc klimatyzacja staje się naszym sprzymierzeńcem również w okresie niższych temperatur. Gdy w kaloryferach próżno oczekiwać ciepłej ostoi, urządzenia chłodząco-grzewcze przychodzą konsumentom na ratunek. 

Jak działa funkcja ogrzewania w klimatyzatorach?

blok mieszkalny z dużą ilością klimatyzacji
Dostępne w naszej ofercie klimatyzatory typu split posiadają również funkcję grzania. Jak ona działa? To proste. Modele są wyposażone w duży wymiennik ciepła, który powoduje, iż urządzenie będzie w stanie ogrzewać dedykowane pomieszczenie przy wysoce niskich temperaturach na zewnątrz. Dodatkowo klimatyzatory posiadają powiększoną sprężarkę, pozwalającą na efektywniejsze działanie w trudniejszych warunkach pogodowych oraz wysokosprawną technologię inwerterową, pozwalającą na szybsze rozpoczęcie działania w momencie włączenia urządzenia.

Czy to się opłaca?

Nadchodząca zima przynosi wiele znaków zapytania takich jak:
  • Czy nieruchomości korzystające z centralnego ogrzewania będą mogły w pełni z niego korzystać?

  • W mediach popularnym tematem staje się również ograniczenie zużycia energii elektrycznej na jednego mieszkańca.

Jak pokazała nam przeszłość, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie pomysły zostaną zrealizowane przez społeczeństwo, pełniące służbę dla narodu przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Jednak, obserwując obecną sytuację, jesteśmy w stanie wyciągnąć pewne wnioski. Wysokość zużycia energii przez klimatyzacje jest prawie czterokrotnie mniejsza niż jej całościowa moc. Dla przykładu, występujące w naszej ofercie urządzenia klimatyzacyjne o mocy 3,5 kW będą zużywały między 0,8 – 1,1 kWh. Obecnie działaniem, które pozwoliłoby na zyskanie największej niezależności jest decydowanie się na klimatyzacje wraz z zakupem fotowoltaiki. W ten sposób podczas doboru odpowiedniej wielkości instalacji uwzględniona zostanie moc potrzebna do prawidłowego działania urządzenia chłodząco-grzewczego.

ZALETYWADY
niezależnośćserwisowanie urządzenia
czyste powietrze
szybkie ogrzewanie pomieszczeń
tańsza alternatywa
aplikacja mobilna
Ogrzewanie klimatyzacją to przede wszystkim zyskanie niezależności od zewnętrznych ograniczeń, bądź od kaprysu spółdzielni mieszkaniowej dotyczącej włączenia centralnego ogrzewania. Czyste powietrze to zasługa filtrów oczyszczania powietrza zamontowanej w urządzeniu. Dobranie klimatyzacji o odpowiedniej mocy skutkuje również szybkiemu tempu ogrzania pomieszczenia. Aplikacja mobilna pozwala na sterowanie urządzeniem poza domem. Aspektem, o którym należy pamiętać jest serwisowanie urządzenia, przynajmniej raz w roku, aby uzupełnić ekologiczny czynnik R32 oraz oczyścić filtry powietrza.

Jakie urządzenie wybrać?

W naszej ofercie znajdują się 3 marki klimatyzatorów.

 

 


Każda z powyższych opcji posiada funkcje ogrzewającą. Co jest istotne w doborze odpowiedniego urządzenia to jego moc. Dla pomieszczeń do 35 m2 sprawdzą się urządzenia 2,6 kW. Dla pomieszczeń od 35-50 m2 potrzebne będzie urządzenie o minimalnej mocy 3,5 kW. Dla większych pomieszczeń potrzebna będzie zainwestowanie w jednostkę o mocy 5 kW. W celu redukcji kosztów montażowych należy również zwrócić uwagę na odległość jednostki zewnętrznej do wewnętrznej. Im bliżej siebie urządzenia są zlokalizowane tym łatwiej i szybciej przebiega montaż oraz jest mniejsza sposobność do występowania usterek.

Jeśli jesteś zainteresowany zastosowaniem tej technologii u siebie w domu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź do napisania do nas wiadomości za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Masz więcej pytań? Wejdź w zakładkę kontakt i wyślij zgłoszenie. Odpowiemy tak szybko jak to jest możliwe!
blog ml power baner
ML Power

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na