Nawet 21 tyś. rządowej dotacji na pompę ciepła.

Możesz otrzymać nawet 21 tys. dofinansowania do zakupu pompy ciepła – poznaj zasady rządowego programu „MOJE CIEPŁO” 

29 kwietnia 2022r. Wystartował rządowy program, którego celem jest udzielanie dofinansowania zakupu pomp ciepła w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych. Budżet przeznaczony na program wynosi 600 000 000 zł, a nabór wniosków potrwa do 31 grudnia 2022r. 

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Środki przewidziane są na zakup oraz montaż: 

  • nowych pomp ciepła – powietrznych, wodnych (grunt/woda) i gruntowych – wykorzystywanych do ciepłej wody użytkowej (cwu) i ogrzewania wraz z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym i zbiornikiem ciepłej wody użytkowej,
  • pompy ciepła typu powietrze/powietrze w systemie centralnym obsługujący cały budynek, wraz z osprzętem;
  • pompy ciepła typu powietrze/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem cwu z osprzętem.

Wsparcie finansowe z NFOŚiGW ma być udzielane w formie bezzwrotnych dotacji stanowiących od 30 do 45 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. To oznacza, że na zakup i montaż wybranej pompy ciepła będzie można dostać od 7 do 21 tys. zł.

Jak podaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: warunkiem otrzymania dotacji na pompę ciepła jest uzyskanie podwyższonego standardu energetycznego budynku. Oznacza to, że wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej  (EPH+W) może wynosić maksymalnie 63 kWh (na metr kw. powierzchni domu w ciągu roku) dla wniosków składanych w 2022 r. oraz 55 kWh dla wniosków składanych w kolejnych latach funkcjonowania programu „Moje Ciepło”.

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące dofinansowania do zakupu i montażu pompy ciepła, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta oraz zamów bezpłatny audyt pod numerem: 797 190 262

ML Power

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na