POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła zapewniają wyższy standard ekologiczny, bezpieczeństwo i cenny komfort cieplny. Dodatkowo pozwalają zbudować oszczędności, m.in. zmniejszając koszty ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Wybierając je do swojego gospodarstwa, warto zdecydować się na firmę, która zapewni najwyższą jakość nie tylko montowanego sprzętu, ale i świadczonych usług. 

Taką firmą jest ML Power!

O POMPACH CIEPŁA

Tylko w ciągu ostatnich miesięcy sprzedaż pomp ciepła wzrosła o ponad 130% (Port PC). Oznacza to, że w 2022 roku zamontowano ich ponad 200 tysięcy, wspierając tym samym znaczny odsetek polskich gospodarstw. Ta popularność wynika ściśle z konkretnych zalet i funkcji pomp ciepła, które służą efektywnemu ogrzewaniu i chłodzeniu poszczególnych budynków. W uproszczeniu — działają one na zasadzie przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego, najczęściej czerpiąc energię z powietrza, wody lub gruntu. Pompa ciepła jest niezwykle wydajna, ponieważ do generowania ciepła wykorzystuje więcej energii odnawialnej niż elektrycznej. 

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii nawet przy ujemnych temperaturach możemy odzyskiwać ciepło z powietrza, a następnie wykorzystać je do ogrzania domu, bądź produkcji ciepłej wody.

Podział na strefy zapewnia większą elastyczność sterowania, a sterowanie dwoma obiegami grzewczymi pozwala na dokładniejszą kontrolę temperatury. Wciąż bardzo popularne jest ogrzewanie mieszane, oparte zarówno na grzejnikach, jak i ogrzewaniu podłogowym. Wszystkie pompy ciepła Kasai wyposażone są standardowo w obsługę grupy mieszania. Sterownik pompy ciepła kontroluje niezależnie temperaturę ogrzewania grzejnikowego (lub klimakonwektorów) oraz ogrzewania podłogowego. Gotowe do podłączenia, szybkie w montażu i estetyczne grupy mieszania i grupy pompowe dostępne są jako akcesoria dodatkowe.

Decydując się na ich wdrożenie, zyskujesz rozwiązanie nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i dla swojego portfela.
pompy ciepła

Dostawa, montaż i serwis pomp ciepła

ML Power zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie dostawy materiałów, obsługi dotacyjnej, realizacji montażu. Wieloletnie doświadczenie, praca w różnorodnym środowisku i otwartość na potrzeby Klienta sprawiły, że całościowo zajmujemy się doradztwem i realizacją tychże usług. Działamy na terenie całej Polski – od pompy ciepła Mazowieckie, przez pompy ciepła Dolnośląskie, aż po pompy ciepła Opolskie.

wsparcie przy zakupie pompy

Wsparcie w wyborze najlepszego i najefektywniejszego rozwiązania cieplnego.

montaż i serwis pompy ciepła

Kompleksowa obsługa, obejmująca dostawę, montaż i serwis.

dotacje do pomp ciepła

Pomoc działu dotacyjnego, który prowadzi klienta przez cały proces dofinansowania pomp ciepła.

Dofinansowanie do pompy ciepła

Dofinansowanie pomp ciepła może pochodzić z różnych źródeł, takich jak rządowe programy dotacyjne, fundusze unijne, lokalne inicjatywy ekologiczne czy też specjalne programy oferowane przez dostawców energii. Celem tych dotacji jest obniżenie początkowych kosztów instalacji pomp ciepła, co czyni je bardziej dostępnymi i atrakcyjnymi dla docelowej grupy odbiorców. Dofinansowanie często pokrywa znaczną część kosztów zakupu i instalacji systemu, co przyczynia się do szybszego zwrotu inwestycji i promuje korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

ML Power posiada wysoce rozwinięty dział dotacyjny, który prowadzi każdego z klientów objętych procesem dofinansowania od A do Z, od momentu realizacji wniosku o dofinansowanie, do momentu złożenia ostatniego wniosku o płatność. Zapewniamy pełen zakres udzielenia informacji na pytania klientów, na każdym z etapów dofinansowania. Wnikliwie analizujemy poszczególne dokumenty oraz współpracujemy w ich odpowiednim wypełnieniu, tak aby wnioski wysyłane do Funduszu były poprawnie wypełnione, aby nasi klienci dostali najwyższe możliwe dofinansowanie.

Teraz instalacja pompy ciepła opłaca się jeszcze bardziej! Zadbaj o środowisko, swoje oszczędności i komfort cieplny. Skorzystaj z pomocy i doradztwa ML Power!

Pompa ciepła z dotacją 2023 i 2024

Program „Czyste Powietrze” przeznaczony jest dla osób planujących termomodernizację już istniejących gospodarstw domowych. Dofinansowanie w ramach tego programu może wynosić do 66 tysięcy złotych dla podstawowego dofinansowania, do 99 tysięcy złotych dla podwyższonego i 135 tysięcy złotych dla najwyższego poziomu dofinansowania. Ponadto wszystkie te poziomy objęte są dofinansowaniem do 1200 złotych na audyt energetyczny. 

Celem Programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Pompa ciepła z dotacją programu „Czyste Powietrze”, to:

  • Wysokość dotacji zależna od dochodów.
  • Możliwość składania wniosków on-line przez wykwalifikowane biuro dotacyjne
  • Bezpośrednia pomoc merytoryczna na każdym z etapów wniosku.
  • Czas oceny wniosków – od 30 do 50 dni
  • Wsparcie dla przedsięwzięć rozpoczętych nawet 6 miesięcy przed złożeniem wniosku
  • Bonus za niskoemisyjność i odnawialność (pompy ciepła)
  • Włączenie do programu banków (pożyczki, kredyty)

Dofinansowanie na pompę ciepła? Tylko z ML Power! Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu, poprzez mail: dotacje@mlpower.pl

Montaż pompy ciepła - Q&A

Wybór idealnej pompy ciepła z dotacją zależy od kilku czynników i rodzajów wybranego rozwiązania. Pompy powietrzne są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w instalacji, ale mniej efektywne w bardzo zimnych warunkach. Pompy gruntowe i wodne są droższe i wymagają bardziej złożonej instalacji, ale oferują wyższą efektywność. W ich wyborze bierze się pod uwagę klimat, rozmiar i izolację budynku, a także dostępny budżet, możliwości instalacji i regulacje prawne. Dlatego też, zanim wybierzesz dotacje do pompy ciepła 2023/2024, skontaktuj się z ekspertem ML Power, który oceni specyfikę Twojej nieruchomości i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. 

Zarówno pompy ciepła typu split, jak i monoblok, działają na tej samej zasadzie. Odbierają ciepło z powietrza i przekształcają je w energię cieplną, którą wykorzystuje się do ogrzewania budynków. Proces ten nie polega tylko na prostym podgrzewaniu czynnika, który jest pobierany z zewnętrznego powietrza. Wymaga on współpracy kilku elementów, takich jak parownik, sprężarka, zawór rozprężny i skraplacz. Sprężany czynnik chłodniczy może osiągnąć temperaturę nawet 80–85ºC, po czym oddaje to ciepło do instalacji grzewczej w skraplaczu, który pełni rolę wymiennika ciepła. Dzięki temu pompa ciepła zwiększa efektywność cieplną nawet pięciokrotnie, w porównaniu do ilości energii elektrycznej (1 kW), którą zużywa. Wytworzone ciepło może być wykorzystane nie tylko do ogrzewania pomieszczeń za pomocą grzejników i ogrzewania podłogowego, ale również do podgrzewania wody użytkowej.

Wybór między pompą ciepła typu monoblok a split zależy od indywidualnych potrzeb, warunków instalacji i budżetu. Monoblok jest prostszy w instalacji i zazwyczaj tańszy, ale split może oferować lepszą efektywność i elastyczność w rozmieszczeniu jednostek. Warto też rozważyć doradztwo profesjonalisty od ML Power wybierając rozwiązanie dla swojego domu.

Split

Monoblok

1. BRAK RYZYKA ZAMARZNIĘCIA CZYNNIKA GRZEWCZEGO

2. JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA WYMAGAJĄCA
MNIEJ MIEJSCA

3. ŁATWIEJSZY DOSTĘP DO ELEMENTÓW
HYDRAULICZNYCH​​

4. MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU MODUŁU HYDRAULICZNEGO DO 30 M OD JEDNOSTKI ZEWNĘTRZNEJ

1. BRAK POTRZEBY
GOSPODAROWANIA ODDZIELNEGO POMIESZCZENIA

2. WYSOKA SZCZELNOŚĆ URZĄDZENIA, BRAK WYMAGAŃ KARTY URZĄDZENIA

3. KRÓTSZY CZAS
REALIZACJI INWESTYCJI
MONTAŻU URZĄDZENIA

4. IZOLACJA AKUSTYCZNA URZĄDZENIA, CICHE DZIAŁANIE​​

Dwa obiegi grzewcze

Podział na strefy zapewnia większą elastyczność sterowania. Sterowanie dwoma obiegami grzewczymi pozwala na dokładniejszą kontrolę temperatury. Wciąż bardzo popularne jest ogrzewanie mieszane, oparte zarówno na grzejnikach, jak i ogrzewaniu podłogowym. Wszystkie pompy ciepła Kasai wyposażone są standardowo w obsługę grupy mieszania. Sterownik pompy ciepła kontroluje niezależnie temperaturę ogrzewania grzejnikowego (lub klimakonwektorów) oraz ogrzewania podłogowego. Gotowe do podłączenia, szybkie w montażu i estetyczne grupy mieszania i grupy pompowe dostępne są jako akcesoria dodatkowe.

Schemat pompy ciepła

Sterowanie STREFĄ 1 w oparciu o temperaturę wody na wyjściu lub krzywą grzewczą

Sterowanie STREFĄ 2 w oparciu o temperaturę wody na wyjściu, krzywą grzewczą lub temperaturę otoczenia

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na