Znamy szczegóły nowej edycji programu Mój Prąd 5.0!

Znamy szczegóły nowej edycji programu Mój Prąd 5.0!

Mija już ponad miesiąc odkąd Pani Minister Anna Moskwa ogłosiła na spotkaniu z wyborcami powstanie nowej edycji programu dofinansowań prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Najcierpliwsi mogli zacząć zastanawiać się kiedy to nastąpi i w końcu poznaliśmy szczegóły!

Co się zmienia?

dokumentacja oraz kalkulator na biurku

Absolutną nowością w programie „Mój Prąd” będzie możliwość ubiegania się o dofinansowanie na pompy ciepła:

  • pompa ciepła powietrze-powietrze: 4 400,00 zł
  • pompa ciepła gruntowa: 25 500,00 zł
  • pompa ciepła powietrze-woda 12 600,00 zł
  • pompa ciepła powietrze-woda z podwyższoną klasą energetyczną 19 600,00 zł
 
Co najważniejsze, w programie nie będą obowiązywać kryteria dochodowe, a więc o dofinansowanie będzie mógł ubiegać się każdy, kto chce wymienić piec na paliwo stałe i zainwestować w nieemisyjne rozwiązania.

Jak wygląda sprawa fotowoltaiki?

Program Mój Prąd od początku swojego powstania kojarzy się głównie z dotacją na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Te pozostaną bez zmian. Dla samej instalacji fotowoltaicznej dofinansowanie wynosić będzie 6 000,00 zł, a z dodatkowymi komponentami 7 000,00 zł.

Okres kwalifikowalności pozostanie taki sam jak w poprzedniej edycji – od 1.02.2020 r.

Skorzystaj z nowej formuły dofinansowania z ML Power

ML Power zapełnia pełne wsparcie w przeprowadzeniu klienta przez cały etap dofinansowań od momentu podpisania umowy do momentu finalizacji i wypłacenia przez fundusz wszystkich środków kwalifikowanych, uznanych we wniosku. Jeśli mają państwo pytania związane z nadchodzącą dotacją proszę kierować je na adres mailowy:

dotacje@mlpower.pl

To jak to bezpiecznie zrobić?

Dobór odpowiednich komponentów do rozpoczęcia procesu konserwacji paneli to podstawa. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w wodę zdemineralizowaną, bądź odmiękczoną. W internecie oraz specjalistycznych sklepach możemy znaleźć również preparaty przeznaczone wyłącznie do paneli, które nie wejdą w reakcje z składnikami budulcowymi paneli. Przeglądając sieć możemy natchnąć się na rady sposobów domowych na skuteczne oczyszczenie instalacji takich jak: ocet, płyn do szyb bądź mydło. W takim przypadku zawsze należy dokładnie spłukać panele wodą. Zaś samo mycie powinno odbywać się przy pomocy miękkiej gąbki lub szczotki (np. wykonanej z nylonu). 

Podsumowanie

Jeśli jesteś zainteresowany analizą kosztów inwestycji u siebie w domu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź do napisania do nas wiadomości za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Masz więcej pytań? Wejdź w zakładkę kontakt i wyślij zgłoszenie. Odpowiemy tak szybko jak to jest możliwe!
blog ml power baner
ML Power

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na