Znamy szczegóły nowej edycji programu Mój Prąd 5.0!
Mija już ponad miesiąc odkąd Pani Minister Anna Moskwa ogłosiła na spotkaniu z wyborcami powstanie nowej edycji programu dofinansowań prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Najcierpliwsi mogli zacząć zastanawiać się kiedy to nastąpi i w końcu poznaliśmy szczegóły!
Co się zmienia?
Absolutną nowością w programie „Mój Prąd” będzie możliwość ubiegania się o dofinansowanie na pompy ciepła:
- pompa ciepła powietrze-powietrze: 4 400,00 zł
- pompa ciepła gruntowa: 25 500,00 zł
- pompa ciepła powietrze-woda 12 600,00 zł
- pompa ciepła powietrze-woda z podwyższoną klasą energetyczną 19 600,00 zł
Jak wygląda sprawa fotowoltaiki?
Program Mój Prąd od początku swojego powstania kojarzy się głównie z dotacją na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Te pozostaną bez zmian. Dla samej instalacji fotowoltaicznej dofinansowanie wynosić będzie 6 000,00 zł, a z dodatkowymi komponentami 7 000,00 zł.
Okres kwalifikowalności pozostanie taki sam jak w poprzedniej edycji – od 1.02.2020 r.
Skorzystaj z nowej formuły dofinansowania z ML Power
ML Power zapełnia pełne wsparcie w przeprowadzeniu klienta przez cały etap dofinansowań od momentu podpisania umowy do momentu finalizacji i wypłacenia przez fundusz wszystkich środków kwalifikowanych, uznanych we wniosku. Jeśli mają państwo pytania związane z nadchodzącą dotacją proszę kierować je na adres mailowy:
dotacje@mlpower.pl
To jak to bezpiecznie zrobić?
Dobór odpowiednich komponentów do rozpoczęcia procesu konserwacji paneli to podstawa. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w wodę zdemineralizowaną, bądź odmiękczoną. W internecie oraz specjalistycznych sklepach możemy znaleźć również preparaty przeznaczone wyłącznie do paneli, które nie wejdą w reakcje z składnikami budulcowymi paneli. Przeglądając sieć możemy natchnąć się na rady sposobów domowych na skuteczne oczyszczenie instalacji takich jak: ocet, płyn do szyb bądź mydło. W takim przypadku zawsze należy dokładnie spłukać panele wodą. Zaś samo mycie powinno odbywać się przy pomocy miękkiej gąbki lub szczotki (np. wykonanej z nylonu).
Podsumowanie
Jeśli jesteś zainteresowany analizą kosztów inwestycji u siebie w domu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź do napisania do nas wiadomości za pomocą formularza zgłoszeniowego.
- Dobór grzejników do pompy ciepła — co wybrać? - 15 kwietnia, 2024
- Ekologiczne domy – czym się charakteryzują? - 15 kwietnia, 2024
- Magazynowanie energii słonecznej – wszystko, co musisz wiedzieć - 25 marca, 2024