Zmiany w programie "Mój Prąd", zmiany wejdą w życie od 15 grudnia!

Pani minister Anna Moskwa, zajmująca się ochroną i środowiskiem przedstawiła na „Konferencji Stron Porozumień Sektorowych” nadchodzący plan działania dot. programu dotacji „Mój Prąd”, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Co się zmienia?

energia wiatrowa oraz dźwig

Według informacji prasowej Pani Minister ogłosiła zwiększenie dotychczasowej dotacji do 6000 zł, dodatkowo za magazyn energii osoby, które zdecydują się na dofinansowanie mogą uzyskać środki pieniężne w postaci do nawet 20500 zł. Cały program został przedłużony do 31 marca 2023 roku, a zmiany wchodzą w życie 15 grudnia bieżącego roku.

Jak to wyglądało dotychczas?

4 edycja kultowego już programu dofinansowań, którego pryncypium datuje się na połowę 2019 roku, ruszyła 1 kwietnia 2022 roku. W tegorocznej kampanii prosumenci mogli dotychczas liczyć na 4000 zł dopłaty na fotowoltaikę oraz 16000 zł na magazyny energii oraz ciepła. Jak zapewnia Pani Minister w swojej wypowiedzi z 22 listopada środków starczy dla każdej osoby, która zdecyduje się na panele słoneczne, gdyż fundusz dysponuje dużymi środkami na inicjacje zapowiedzianych procesów. 

Podsumowanie

Aktualnie osoby, które wciąż zastanawiają się nad wdrożeniem paneli słonecznych w swoje życie codzienne powinny być zadowolone z przedstawionej pomocy rządu. Funduszy ma nie zabraknąć, a wysokość dofinansowania idzie w górę. Jaki będzie efekt finalny czwartej kampanii dofinansowań? Przekonamy się pod koniec marca.

Jeśli jesteś zainteresowany analizą kosztów inwestycji u siebie w domu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź do napisania do nas wiadomości za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Masz więcej pytań? Wejdź w zakładkę kontakt i wyślij zgłoszenie. Odpowiemy tak szybko jak to jest możliwe!
blog ml power baner
ML Power

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na