Badania pokazują jasno.
Klienci OZE są zadowoleni!

Według badań przygotowanych przez ARC Rynek ponad 4 na 5 klientów, którzy zdecydowali się w swoim gospodarstwie na rozwiązania odnawialnych źródeł energii są zadowoleni z podjętych kroków działania. Dodatkowo, aż 70% badanych zauważa wzmożoną aktywność związaną z inwestycjami OZE w swojej okolicy.

Coraz więcej inwestycji i wysokie zadowolenie.

czy klienci fotowoltaiki są zadowoleni

Według danych opublikowanych przez Polski Komitet Energii Elektrycznej w porozumieniu z sondażownią IBRIS, można zauważyć wysokie zainteresowanie inwestycjami związanymi z odnawialnymi źródłami energii również wśród placówek publicznych. Coraz więcej przedsiębiorstw publicznych decyduje się na aranżowanie zielonych rozwiązań. Warszawski ratusz zadeklarował instalacje paneli fotowoltaicznych w każdej instytucji publicznej, należącej do ratusza do 2030 roku. Rozwiązania podejmowane przez publiczne instytucje spowodowane są między innymi skutecznością działania zielonej energii wśród prywatnych gospodarstw oraz korzyściami, wynikającymi z niższymi kosztami rachunków za energię elektryczną.

Jak swoje inwestycję oceniają posiadacze fotowoltaiki oraz pomp ciepła?

Ponad 1/3 właścicieli rozwiązań OZE rozważa dalszy rozwój tego typu rozwiązań w swoim domu. W przypadku fotowoltaiki wiąże się to z powiększeniem mocy instalacji bądź zbudowaniem magazynu energii. Co więcej głównymi powodami wśród użytkowników fotowoltaiki oraz pomp ciepła do podjęcia decyzji o inwestycji w te technologie była oszczędność oraz obniżenie rachunków (odpowiednio 40% oraz 56%). Badani wskazali również takie aspekty jak:

  • dofinansowania
  • chęć ochrony środowiska naturalnego

Ponad połowa ankietowanych wyraziła również obawy przed możliwymi brakami w dostawie energii w sezonie grzewczym.

Podsumowanie

W Polsce obszar OZE wykazuje się wzmożonym zainteresowaniem wśród społeczeństwa oraz jednostek publicznych. Głównymi powodami wyboru jest zabezpieczenie gospodarstw przed wysokimi rachunkami, chęcią oszczędzania oraz obawą przed odcięciami dopływu energii zimą. Dodatkowo placówki publiczne zakładają maksymalizacje inwestowania w panele słoneczne. Kwestią czasu będą kolejne deklaracje samorządów do przechodzenia na energię solarną w swoich placówkach. Duże zainteresowanie łączy się również z wysokim zadowoleniem społeczeństwa, która korzysta już z tych rozwiązań. 

Jeśli jesteś zainteresowany analizą kosztów inwestycji u siebie w domu zapraszamy do kontaktu telefonicznego, bądź do napisania do nas wiadomości za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Masz więcej pytań? Wejdź w zakładkę kontakt i wyślij zgłoszenie. Odpowiemy tak szybko jak to jest możliwe!
blog ml power baner
ML Power

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na