Inwestycja w pompy ciepła staje się coraz bardziej popularna. Po pierwsze za sprawą rosnącego zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, po drugie wynika to z chęci uniezależnienia się od cen oraz dostępności opału, a po trzecie klientów przyciąga wysoka opłacalność rozwiązania. Dodatkowym motywatorem jest również uruchomiony niedawno rządowy program dofinansowania, w którym można otrzymać nawet 21 tyś. bezzwrotnej dotacji. 

Wśród pomp ciepła coraz więcej zwolenników zyskują pompy typu split, które posiadamy również w ofercie ML Power. W pompach typu split kluczowy jest podział układu chłodniczego na 2 jednostki. Skraplacz (wymiennik ciepła)a także automatyka i część hydrauliczna, montowane są wewnątrz w budynku. Druga część czyli parownik, sprężarka i zawór rozprężny oraz wentylator umieszczone są w jednostce zewnętrznej. 

Budowa urządzenia składająca się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej wymaga specjalistycznego montażu wykonywanego przez instalatora z uprawnieniami do pracy z gazami chłodniczymi. Za tym rozwiązaniem przemawia brak ryzyka zamarznięcia czynnika grzewczego w razie zaniku prądu. W przeciwieństwie do pomp typu monoblok, na zewnątrz budynku w urządzeniu jest niezamarzający czynnik chłodniczy.

Podział na strefy zapewnia większą elastyczność sterowania. Sterowanie dwoma obiegami grzewczymi pozwala na dokładniejszą kontrolę temperatury. Wciąż bardzo popularne jest ogrzewanie mieszane, oparte zarówno na grzejnikach, jak i ogrzewaniu podłogowym. Wszystkie pompy ciepła oferowane przez ML Power wyposażone są standardowo w obsługę grupy mieszania. Sterownik pompy ciepła kontroluje niezależnie temperaturę ogrzewania grzejnikowego (lub klimakonwektorów) oraz ogrzewania podłogowego. Gotowe do podłączenia, szybkie w montażu i estetyczne grupy mieszania i grupy pompowe dostępne są jako akcesoria dodatkowe.

Co wyróżnia pompy typu SPLIT? 

  • Jest odporna na niskie temperatury; 
  • Nie wymaga izolacji termicznej i nie występuje ryzyko zamarznięcia; 
  • Całą hydraulika zlokalizowana jest w budynku, co ułatwia dostęp przy ewentualnym serwisowaniu lub regulacji; 
  • Mniejsza jednostka zewnętrzna w porównaniu z pompą monoblok 
  • Możliwość instalacji modułu hydraulicznego nawet do 30m od jednostki zewnętrznej 

Jeśli chcesz poznać możliwości montażu pompy ciepła w Twoim domu, poznać ofertę cenową i możliwości skorzystania z atrakcyjnych dotacji – Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta lub wypełnij formularz na stronie internetowej i skorzystaj z bezpłatnego audytu energetycznego. 

ML Power

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na