Czym się kierować wybierając firmę fotowoltaiczną

Kiedy od kilku lat trwa BOOM na instalacje fotowoltaiczne, nie brakuje na rynku podmiotów, które oferują montaż instalacji. Od wielkich korporacji, które stawiają na ilość, przez znane marki, które wprowadzają fotowoltaikę jako element oferty, przez średnie firmy specjalizujące się w instalacjach fotowoltaicznych, aż jedoosobowe firmy lub ekipy instalatorskie, które oferują montaż. Teraz, kiedy trzeba się mocno śpieszyć by skorzystać z dotychczasowych, korzystnych warunków, pojawia się pytanie z czyich usług skorzystać, by nie tylko skorzystać z atrakcyjnych warunków finansowych, ale też cieszyć się profesjonalną obsługą i bezproblemową instalacją. Zebraliśmy kilka bezstronnych rad, które każdemu potencjalnemu klientowi pozwolą lepiej zweryfikować firmę. 

Sprawdź portfolio realizacji

Niestety często zdarza się tak, że firmy posługują się cudzymi instalacjami, albo kupują zdjęcia reklamowe i podpisują jako własne realizacje. Zanim podejmiesz decyzję, poproś o portfolio realizacji ze wskazaniem miejscowości, mocą instalacji i zastosowanymi komponentami. Zapytaj też czy istnieje możliwość zobaczenia instalacji na żywo. 

Sprawdź firmę w sieci

Jeśli dana firma istnieje w internecie, posiada swoje profile w mediach społecznościowych, regularnie publikuje to zwiększa jej wiarygodność, gdyż jest to miejsce, gdzie mogliby się wypowiedzieć również ewentualni niezadowoleni klienci. Firmy, które nie istnieją w sieci znacznie trudniej zweryfikować, dlatego poświęć chwilę i przeżyj informacje w sieci, poczytaj komentarze i opinie klientów. 

Sprawdź partnerów organizacji

Czasami trudno zweryfikować wiarygodność i rzetelność firmy, gdy jest się indywidualnym klientem, ale trzeba pamiętać, że np. Znani producenci albo banki udzielające kredytów dokonują wnikliwej weryfikacji przed podjęciem współpracy. Nasza firma jako licencjonowany dystrybutor współpracujący z renomowaną marką ML System musi spełniać określone standardy zarówno na etapie sprzedaży jak i montażu i obsługi posprzedażowej. 

Zapoznaj się z działalnością firmy – jeśli firma jest widoczna, angażuje się np. w akcje charytatywne, wspiera sport lub młode talenty, jeśli liczba pracowników ciągle wzrasta, to znak, że dane przedsiębiorstwo dobrze radzi sobie na rynku i będzie prosperowało również po zmianie przepisów. Jeśli jakiś mały podmiot chce wykorzystać jedynie trend i zwinie swoją działalność wraz z nowym prawem, może się okazać że za kilka miesięcy trudno będzie znaleźć kogoś, do kogo będzie można zgłosić się z ewentualnymi problemami i pytaniami czy uzyskać pomoc przy korzystaniu z gwarancji.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje wysokiej jakości panele polskich producentów – sprawdź nas! Umów się na spotkanie z naszym przedstawicielem i sprawdź nasze doświadczenie, wiedzę, kompetencje oraz słowność i skuteczność działania. Zapraszamy do kontaktu!

ML Power

Skontaktuj się z nami

zamów bezpłatny audyt

Zobacz nas na